"I can do all things trough Christ, who strengthens me."

Philipians 4:13

Aktuality a novinky

Regionálny pohár - Východ: W+S Welding cup, Sirník - Hráň 5.8.2012

  Prvý tohtoročný Regionálny pretek zóna východ SR, sa mohol uskutočniť hlavne vďaka sponzorovi tohto podujatia firme W+S Welding, z čoho vznikol aj názov W+S Welding cup. Východoslovenský motokros trápi hlavne nedostatok organizátorov ale aj jazdcov. Aj napriek tomu sa ľudia z obcí Sirník a Hráň rozhodli obnoviť motokrosovú trať na ktorej sa jazdili Majstrovstvá Slovenska naposledy v roku 1993.

 

V sobotu večer pri vstupe do depa sa nedali prehliadnuť stánky s občerstvením plné ľudí z okolitých obcí. Už len počet občerstvení a ich obsadenosť v sobotu večer, (nebolo voľné miesto na sedenie) poukazovali na to, že zajtrajší motokros bude "akciou roka" pre okolité obce.. Tomu napomáhalo aj nedeľnajšie slnečné počasie a aj preto prišlo na toto podujatie veľmi veľa divákov. Bufety, aj keď ich bolo dosť, jednoducho nemohli stíhať nával ľudí v deň pretekov.

  DSC0973

Trať bola pripravená pekne, organizátor sa snažil trať polievať, aj keď pre horúce slnečné počasie sa nedalo zabrániť prašnosti na niektorých miestach. Aj keď na tejto trati naši jazdci nikdy nejazdili, obaja sa zhodli na tom, že je navrhnutá veľmi dobre.

Michal Bašista: "Pred týmto pretekom som na trati v Sirníku nikdy nebol a nevedel som čo mám čakať. Brat tam však bol pozrieť a tak sme mali aspoň nejaké informácie o trati. Pretek bol výborne spropagovaný a takisto aj info buletin pripravený na jednotku. Na základe týchto informácií som sa na pretek veľmi tešil. Po rannom preberaní som pešo prešiel celú trať a následne počas voľného a meraného tréningu som sa snažil nájsť dobré stopy ktoré budem využívať v pretekoch. Výsledok prvej jazdy (3.miesto) ma veľmi povzbudil po relatívne slabom čase z meraného tréningu. Tretie miesto aj v druhej jazde som udržal z posledných síl keď ma dobiehal jazdec na štvrtej pozícii. Po zrátani bodov som poskočil na druhé miesto celkovo aj pre technickú poruchu Luba Maniaka v druhej jazde a pád Lubomíra Havrilu, ktorý ma neskôr dobehol ale dokázal som ho udržať za sebou. To že budem celkovo druhý som vôbec nepredpokladal, kedže minimálne 5 jazdci boli rýchlejší ako ja   

 Výsledky:

Michal Bašista I. jazda: 3.miesto, II. jazda: 3. miesto, Celkovo po zrátaní bodov z oboch jázd: 2. miesto

Pavol Bašista  I. jazda: 6.miesto, II. jazda: 6. miesto, Celkovo po zrátaní bodov z oboch jázd: 6. miesto         

 

Kalendár podujatí

október 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4