"I can do all things trough Christ, who strengthens me."

Philipians 4:13

Aktuality a novinky

Slovenský pohár v motokrose, Široké, 22.7.2012

   Po príjazde do depa nás privítala kvalitne pripravená trať čo nás veľmi potešilo. Aj napriek tomu že sme sa snažli prísť do depa čo najskôr, nebolo ľahké nájsť rovné miesto, lebo celé depo sa nachádza na šikmej lúke pod traťou. Nakoniec sme našli jedno voľné miesto, no horšie bolo dostať sa tam s dodávkou. Našťastie sme sa poučili minulosťou a prvýkrát vyskúšali snehové reťaze na rozmočenej lúke. Na naše veľké prekvapenie sa dodávka bez problémov pohla z blata a my sme konečne mohli zaparkovať v depe.

 

    Podľa predpovede počasia bola pravdepodobnosť dažďa v deň pretekov 40%. Daždivé počasie týždeň pred pretekom sa postaralo o kvalitné polievanie a dalšie zrážky si už nikto neprial. Po rannom voľnom tréningu sa povrch trate postupne dostával do ideálneho stavu a aj mierne zamračené počasie vydržalo celý deň bez dažďa.

V kvalifikačnom tréningu zajazdil Michal Bašista 4. čas a Pavol Bašista 13. čas. 

V prvej finálovej jazde skončili naši jazdci: Michal na 3. mieste a Pavol na 11. mieste. Druhá finálová jazda: Michal prešiel ceľom na 4. mieste, len dva sekundy za jazdcom na tretej pozícii a Pavol prešiel cieľom na 9. mieste

Celkové výsledky po zdrátaní bodov z oboch rozjázd: Michal Bašista 4. miesto,  Pavol Bašista 10. miesto

MICHAL BAŠISTA: " Na preteky v Širokom som sa veľmi tešil a radosť z účasti na tomto podujatí len umocnila kvalitne pripravená trať a obrovská divácka kulisa povzbudzujúca jazdcov popri trati. Tak veľa divákov na motokrosovom podujatí na východnom Slovensku už dávno nebolo. Svedčí to aj o kvalitnej propagácií podujatia v mediách. Na tomto preteku som prvýkrát vyskúšal zmenené nastavenie predných tlmičov od firmy Déczi suspension z Budapešti konkrétne Öhlins TTX cartridge. Tlmiče fungovali výborne a ja som sa mohol viac sústrediť na jazdu. V druhej jazde som chcel zopakovať tretie miesto z prvej jazdy a trochu ma mrzelo že mi chýbali iba 2 sekundy na štvrtého, ale ak vezmem do úvahy jednu úplne zbytočnú chybu na skoku pri ktorej som Chvála Bohu nespadol, tak som s výsledkom spokojný. Ďakujem všetkým ktorí sa pri nás v depe zastavili, prišli nás pozdraviť a povzbudzovali na trati ! "

Kalendár podujatí

október 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4